WordPress Dizi Sitem Çok BW Harcıyor

1
1.451
views

Öncelikle Bekir Kurt bu destek bölümün için teşekkür ederim. 1 ay öncesinde açmış olduğum dizi fan sayfasında dizi bölümlerini fragmanlarını yayınlıyor, dizi ile ilgili haberlere yer veriyor, oyuncuları tanıtıyorum sitem dizinin kelimesinde 1.sıraya yükseldi ve hitim 1-1,2 k gibi sayılara ulaştı. Sitem günlük 600-700 bazen 1k BW yiyor.

Dün itibariyle wp super cache eklentisini kurdum etkisini daha göremedim. Ayrıca sitemdeki resimleri tinypic gibi resim upload servislerine upload edip siteme o şekilde eklemeye başladım. Ama çözüm olmadı sanırım bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursan sevinirm. Ayrıca cevabı sadece mail adresime yollarsan sevinirim.

Teşekkürler

Burak Özkırdeniz

 • Merhaba,
  Öncelikle cevabı sadece mail olarak sana yollamamı istemişsin. Bunu senden sonraki arkadaşların da yararlanması için yapamayacağımı belirtmek isterim.

  Soruna geldiğimiz zaman ise, BW değerlerini tam olarak yazmamışın. 1k’dan bahsettiğin günlük 1 GB ise, 1-2k günlük tekil hiti olan bir site için bu değer oldukça normaldir. Aylık 30 GB trafik oldukça ideal bir değerdir. Yüksek trafik ücreti ödüyorsanız hosting firmanızı değiştirmenizi öneririm.

  Azaltma yöntemlerine geldiğimiz zaman ise, sayfalarınızın kb cinsinden değerini düşürünüz. Aşırı grafiksel temanız varsa daha sade ve az trafik harcayan tasarımlara yöneliniz. Grafikleri dediğiniz gibi büyük resim hostinglerine yükleyiniz. WP Süper Cache eklentisi size yararlı olacaktır. WP Admin panelinden standart cachenin yanı sıra, Süper Cacheyi de aktif ediniz. Böylelikle sayfalarınızda gzip sıkıştırma ile boyut azaltma işlemi yapılacaktır.

  WP Süper Cache – http://www.bekirkurt.com.tr/wp-super-cache.html

  Konu hakkında daha fazla fikir alışverişi için konu altından fikir ve destek talebi sunmaya devam edebilirsiniz.