SEO = Sabır + Emek + Optimizasyon

Geçen gece nette küçük bir sörf yapıyordum. Cenk‘in güzel bir yazısı ilgimi çekti. SEO türkçe lisanda Arama Motorları Optimizasyonu anlamına geliyor. Cenk konuya biraz espirili bir dilden yaklaşarak SEO kelimesinin baş harflerinden Sabır, Emek ve Optimizasyonu simgelemiş. Kendisini bu güzel fikri için kutluyorum 😉

SEO’nun mantığına biraz mizahi bir şekilde anlatmak daha keyifli olucaktır. Seo kelimesinin içindeki gizli anlam nedir, harfler neleri temsil ediyor mizahi bir şekilde bahsedeyim sizlere, yazar: seoliz.com cenk.

S, E ve O kelimeleri bazı kilit noktaların baş harfleridir. Bu yolda pes etmemeyi teşvikleyen kilit noktalar.

Sabır: Seo çalışmalarında sabır en önemli faktörlerden biridir. Bir şeyi anında elde etmek bazen çok risklidir. Ani çalışmalar ve müdahaleler gelecekte siteye büyük zararlar verebilecek sonuçlar doğurabilir. Arama motoru optimizasyonunda sabır çok önemlidir, sabretmenin emeklerinizin boşa gitmemesinde büyük bir rolü vardır.

Emek: Her işte olduğu gibi bu işte de emek çok önemlidir. Kısa yoldan veya uğraş vermeden çıkmaya çalışmak hem zoru hemde riski size iter. Üşenmeden yazdığınız özgün yazılar, üşenmeden düzelttiğiniz kod hataları veya üşenmeden siteyi güncel tutmanız başarıya giden yolda ivmenizi arttırır.

O harfide optimizasyonu simgelemektedir. Yani sabır ve emekle uğraşılan bir optimizasyondur. Seo’da sabretmek ve emek vermek bu yolda pes etmemek için en çok gereken 2 noktadır.

Posted in SEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir