Siteniz Pagerank 0 Değerini Aldıysa Okuyunuz

Merhaba arkadaşlar,
Bildiğiniz üzere yakın süreç içinde Google algoritma değiştirerek Google Caffeine sistemine geçti. Bu değişiklikler ardından bir karanlık devire girildi. Çünkü başlıksal olarak yüzelsel bilgilere sahip olsakta, geniş bilgiye sahip değiliz. Ancak yavaş yavaş algoritmanın temel başlıkları kendini göstermeye başladı.

Google dofollow link çıkışı fazla olan sitelerin Pagerank değerini 0 yaparak, bu konuda ne kadar hassas olduğunu göstermiş oldu. Özellikle ücretli link alımı yapan ve tanıtım yazısı alan sitelerin birçoğunun Pagerank değerleri 0 oldu.
Google artık bu tarz davranışlara göz yummayacağını ciddi bir şekilde belirtti. Bildiğiniz üzere ücretli link satışı Google tarafından yasaklı davranışlar arasında gösterilmektedir.

Peki bu durum karşısında ne yapabiliriz?
Öncelikle aşırı link çıkışınız varsa öncelikle bunları azaltınız. Daha sonra ise sitenizden çıkan linklere rel=”external” tagını ekleyiniz. Daha sonra ise Google Webmasters‘dan yeniden değerlendirme talebinde bulununuz.

2 Replies to “Siteniz Pagerank 0 Değerini Aldıysa Okuyunuz”

  1. candirgen.com kaç aydır pr almıyor. PR 3 iken PR0 oldu yeniden değerlendirme talebi, özgün yazılar vs. hiç biri fayda etmiyor. Başka öneriniz var mı?

    1. Yayın yaptığınız sunucu IPsinde Google tarafından cezalandırılmış bir site bulunabilir. Buda sizi çok etkiler. Ayrıca link çıkışınızda oldukça fazla. Google yeni sistemiyle birlikte bu konulara çok önem veriyor. Bence link çıkış sayınızı en alt seviyede tutmaya çalışın. Ağustosta güncellenme bekleniyor. Bence bu kriterleri gözönüne alırsanız PR değeri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir