Alexada Yükselmek için ipuçları

Alexa dünyada yayın yapan tüm siteleri trafik istatistiklerine göre sıralayan bir web sitesidir. Alexa dünya sıralamasında ilk 200k içine girmek iyi sayılmaktadır. 30k altına inebilmek ise başarıdır.
Sizlere Alexa’da daha iyi yerlere gelmeniz için birkaç ipucu vereceğim

1 – Sitenizde webmaster içeriklerli konular paylaşınız. Nedeni ise Alexa Toolbar yüklü bilgisayarlardan yapılan girişler Alexa değerinizi daha çok yükseltir ve webmasterlar Alexa Toolbar kullanır.
2 – Ziyaretçilerin sitenizde fazla zaman geçirmesini sağlayın.
3 – Sitenizde Alexa Toolbarın indirme linkini paylaşın. Kullanıcılarınızı toolbar indirmeye ve kullanmaya teşvik edin.
4 – Kendi bilgisayarınıza Alexa Toolbar yükleyin. Sitenize her girdiğinizde alexa sıralamasında sitenizin yükselmesine katkıda bulunun.
5 – Sitenize Alexa Widget ekleyin.
6 – Marka olmak çok önemlidir. Alexa en çok direk girişlere değer verir. Herhangi bir arama motoru kullanmadan ziyaretçinin sitenize tarayıcıya direk site ismi yazarak giriş yapmasını sağlayın.
7 – Unutmayın ki herşeyin başı ziyaretçi mutluluğudur. Ziyaretçi siteden memnunsa hitide çok olur, alexasıda yüksek olur, Google aramalarında da üstte çıkar. 😉

One Reply to “Alexada Yükselmek için ipuçları”

  1. Bir şirket veya firmada çalışıyorsanız, mevcut ağ bağlantısındaki bilgisayarlara Alexa Toolbar yazılımını kurup ana sayfalarını sitenizi ayarlayın. Bu işlem statik ve dinamik ip adresleri ile kullanışlı olabilir.
    Alexa profilinize değerlendirme yapmaları için, Alexa’da hesabı bulunan arkadaşlarınıza haber verin.
    Alexa hakkında bilgi içeren metinler yazın. Kişisel blog sitelerinizde bu tür yazılara yer verirseniz, Alexa’da nasıl yükselebileceklerini araştıran ve muhtemelen Alexa Toolbar kurulu olan webmasterları sitenize çekebilirsiniz. Böylelikle bu işlem sonucu organik Alexa hiti çekerek sıralamada yükselebilirsiniz.

    web yazılım firmamızda alexa ile ilgili yazılımlar üzerinde çalışıyoruz. Bu yazılımlar sayesinde şirket websitesi hızla yükseliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir