Dofollow nedir?

Dofollow backlink, hem Google Pagerank değerimizi arttıran hem de içerikdaş sitelerden alındıysa Google sıralamamızı yükselten özelliğe sahip bir link şeklidir. İçerikdaş sitelerden alınan dofollow linkler yardımıyla yeni açılmış bir siteyi, giriş ve gelişme bölümlerini atlayarak direk sonuca getirebilirsiniz. Sadece hedeflediğiniz kelimeyi seçin ve işe başlayın.

Bana sorulan en yüksek popülariteye sahip soru şu.
Yabancı dofollow sitelere backlink kasıyorum. Ancak halen google aramalarında iyi yerlere gelemedim. Hatta Google Webmasters sayfasına ABC kelimesinde 3. olduğum yazıyor ama bakıyorum değilim, neden?

Sevgili arkadaşlar, içerikdaş sitelerden alınan linklerin her zaman üstüne vurgu yapıyorum. Ayrıca lokasyonda çok çok önemli bir unsur. Sen gitmişsin yabancı bir blogdan sitenle alakası olmayan bir bölüme yorum yaparak backlink kazanmışsın. Sitenin Google.com.tr aramalarında yüksek sıraya gelmesini bekliyorsun. OLMAZ
Google Webmasters sayfasındaki sıralama yanlışlığına geldiğimiz zaman, ortada bir yanlışlık yok. Olay sadece lokasyon farkı. Google sizin Google.com üzerinde yapılan aramalarda kaçıncı sırada olduğunuzu gösteriyor. Google.com.tr değil.

Sanırım biraz aydınlatıcı bilgiler oldu. Ek bir bilgi olarak şunuda belirtmek istiyorum. Para ile link alım satımı yasaktır. Google bu işlere olumlu bakmaz. Webmaster forumlarında link alım satımı yaparken site adresinizi konu içine yazmayınız. Özel mesaj olarak yollayınız.

2 Replies to “Dofollow nedir?”

  1. Selam bu ağustos ayınında pr güncellemsi var ben geç backlink kastım acaba faydası olurmu yaklaşık 2 günde yani 2 şer saate toplam 4 saate 400 kastım faydası olurmu acaba pr 0 kaç olabilir :S

    1. Pagerank güncellemelerinin ne zaman olacağına dair kesin bir bilgi yok. O nedenle eklediğiniz backlinklerin etkisi olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir